Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - FERIE 2017 WYCIECZKA do Warszawy

FERIE 2017 WYCIECZKA do Warszawy

Sala zabaw ELDORADO – seans filmowy SING

Wyprawa do Warszawy dla 40 dzieciaków

W ramach tegorocznych ferii Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowało wycieczkę do Warszawy. Wyprawa trwała od godz. 10 a po 19 wróciliśmy do Warki.

Na dobry początek była zabawa w nowoczesnej sali zabaw Eldorado , tam dzieci bawiły się w bezpiecznych pomieszczeniach , mogły się wspinać, wdrapywać, rzucać kulkami, jeździć różnymi środkami lokomocji – na początku zostały poczęstowane pizzą i napojem a pod koniec 2 godzinnej zabawy obiad – posiłek Pirata. Następną atrakcją był seans filmowy – już w autokarze większością głosów  wybrano SING / do wyboru były trzy/. To zgrabnie zrobiona, oryginalna animacja o przełamywaniu siebie, z uroczym zwierzyńcem w kolejce po muzyczną sławę. Dzieci wychodziły z kina podśpiewując – może też by chciały wziąć udział w konkursie talentów. Bezpiecznie troszkę  zmęczeni całym dniem dzieci wróciły do swoich domów.

17
02.2017

Czytaj więcej o: FERIE 2017 WYCIECZKA do Warszawy
Przejdź do - BEZPIECZNE FERIE 2017

BEZPIECZNE FERIE 2017

wraz z Policją – Działania Prewencyjno – Profilaktyczne – „Bezpieczne Ferie 2017” ,

Pierwszy dzień ferii – zbiórka pod CeSiR autokar wiezie dzieci i dorosłych nad Pilicę. Mijamy samochody Policji, Straży Pożarnej wokół krzątają się osoby w uniformach z charakterystycznymi dla w/w jednostek mundurach. Pokazy ratowania osób, które wpadają do wody na zamarzniętych  akwenach wodnych odbywają się na tafli lodowej, widzowie stoją na brzegu – obserwują……Jak Ochotnicza Straż Pożarna w Warce  przygotowała pokazy ratownictwa wodno – lodowego i udzielania pierwszej pomocy w naturalnym środowisku. Najpierw było wycinanie przerębla, następnie ubieranie poszkodowanego w specjalny kombinezon. Wszyscy na lodzie obowiązkowo w kamizelkach ratunkowych   …

Pani Agnieszka Romanowska – wykwalifikowana pielęgniarka medycyny ratunkowej pokazała jak prawidłowo  wykonać masaż serca u dorosłego oraz u dziecka. Dzieci mogły samodzielnie spróbować tej metody na fantomach. Kilkoro nawet pokazało, że jest przygotowane i na takie wyzwanie.

W trakcie spotkania często przypominano numery telefonów alarmowych, które dzieci znają …

Na zakończenie wspólnie ognisko  z przedstawicielami Policji , Straży Pożarnej – pieczemy kiełbaski, pijemy gorącą herbatkę  i rozmawiamy o bezpieczeństwie na drogach i podczas zabaw na śniegu..

Jeszcze wspólne pamiątkowe zdjęcie i prezent – w nagrodę i dla bezpieczeństwa odblaski, które zafundowała firma Total Polska p.N. Michniewicz.

Dziękujemy Wareckiej Policji z p. Anetą Ścisłowską  i  Wareckim Strażakom za zorganizowanie  w/w zajęć.

16
02.2017

Czytaj więcej o: BEZPIECZNE FERIE 2017
Przejdź do - PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2016

PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2016

W dn.9.02.2017 r. w  Centrum Sportu i Rekreacji odbyło się kolejne spotkanie stowarzyszeń sportowych działających na terenie Warki. W uroczystości brali udział przedstawiciele Władz Miejskich oraz lokalnych Klubów: KS Warka, KS Pułaski Warka, WTS Warka, UKS Olimpic Warka, KS Start Pułaski Warka, KŻR LOK , Koło Wędkarskie nr 38,Stowarzyszenie Warecki Klub Sportowy. Głównym celem spotkania było podsumowanie sportowego 2016 roku, przedstawienie planów na najbliższą przyszłość i integracja sportowej społeczności.

Po przybyciu Z – cy Burmistrza Warki - Teresy Knyzio , radnych – Szymona Cieślaka i Jacka Gawrońskiego   i członków klubów zaczęła się gala. Wszystkich gości powitał Dyrektor CeSiR Marian Górski i przedstawił program spotkania. Następnie oddał głos przedstawicielom poszczególnych klubów sportowych działających na terenie miasta i gminy Warka. Kolejno referujący prezentowali najważniejsze założenia swojego klubu, przybliżali zgromadzonym specyfikę działania i przedstawili roczne sprawozdanie z działalności w 2016 roku, z uwzględnieniem najważniejszych osiągnięć zespołowych lub indywidualnych. Prezentujący w niektórych dyscyplinach wyróżniali najzdolniejszych zawodników, którzy rozsławili Warkę na zawodach wyższych szczebli oraz na arenie ogólnopolskiej.

16
02.2017

Czytaj więcej o: PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2016

Sportowe FERIE 2017 !

09
02.2017

Informacje: Sekcje CeSiR dla dzieci i młodzieży

W czasie ferii zimowych nie będzie zajęć  sekcji KOSZYKÓWKI, SIATKÓWKI, KARATE, PIŁKI NOŻNEJ, TENISA, STRZELECTWAw godzinach popołudniowych.

Zapraszamy dzieci  na bezpłatne zajęcia w ramach ferii w godzinach 12:00 - 15:00.

Szczegółowy harmonogram poniżej.

 

10
02.2017

Czytaj więcej o: Informacje: Sekcje CeSiR dla dzieci i młodzieży